2020-08-28
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 w Przedszkolu Publicznym w Zawadzie informacje ogólne dla Rodziców

Już od pierwszego września zaczynamy nowy rok przedszkolny.

Wreszcie będziemy mogli spotkać się z naszymi przedszkolakami, za którymi tęsknimy.

Ze względu na sytuację epidemiologiczną organizacja pracy jest bardzo trudna. Jednak staramy się zapewnić jak najbardziej bezpieczne warunki dla dzieci i dla nas dorosłych na terenie placówki. Z tego względu ogromna prośba do Was Drodzy Rodzice żeby już od pierwszego dnia, kiedy to będziecie przyprowadzać dzieci do przedszkola, starajcie się o przestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Szatnia będzie tym miejscem, do którego będziecie przyprowadzać dzieci, dlatego ogromna prośba o wchodzenie do środka w maseczce, oraz dezynfekowanie rąk, oraz zachowanie odległości. Prosimy o w miarę szybkie opuszczanie szatni, jeżeli w pomieszczeniu będzie zbyt duża ilość Rodziców prosimy poczekać na zewnątrz. Dalszy ciąg komunikacyjny będzie zamknięty dla Rodziców tzn. korytarz oraz sale poszczególnych grup.

Na pierwszy dzień prosimy o wyposażenie dzieci w wygodne obuwie zmienne oraz zapasowe ubranka zapakowane w plecaczkach lub workach. Rodzice Grupy Tygrysków przynosimy kocyk, poduszkę typu Jaś, oraz piżamkę. Nie przynosimy do przedszkola ręczników oraz przyborów do mycia zębów.

Bardzo istotnym jest podpisanie zgody i oświadczenia przez Rodzica, który stanowi załącznik do pobrania na stronie przedszkola ( w sytuacji trudności z pobraniem prosimy o wypełnienie dokumentu na miejscu) Upoważnienia do odbioru dziecka otrzymacie Państwo w indywidualnych półeczkach w szatni prosimy o zabranie i wypełnienie w domu druku oraz dostarczenie do placówki.

W dniu 04.09 planowane są grupowe spotkania z Rodzicami na terenie placówki Ze względu na trudności organizacyjne być może będzie to jedyna okazja do bezpośredniej rozmowy, zadawania pytań dyrektorowi oraz nauczycielom prosimy o odpowiedzialne potraktowanie sprawy i obecność jednego z Rodziców w tym dniu

-godz. 16.30 spotkanie Rodziców grupy Tygrysków 3,4, 5 latków

- godz. 17.30 spotkanie Rodziców grupy Puchatków 5, 6 latków

Prosimy również w miarę możliwości o dokonani opłaty za książeczki i przynoszenie odliczonej kwoty w kopertach z podpisem imię i nazwisko dziecka, do czwartku 03.09. Kwestia ubezpieczenia, wpłat na komitet rodzicielski będą omawiane na pierwszym zebraniu.

Dziękujemy i zapraszamy na spotkanie.

Bernadeta Rogóż-Hadzicka

dyrektor Przedszkola Publicznego w Zawadzie.