Jadłospis

11.10.-15.10.2021

  I ŚNIADANIE II ŚNIADANIE OBIAD ZUPA OBIAD II DANIE PODWIECZOREK
PONIEDZIAŁEK

Pieczywo mieszane,

masło,polędwica,papryka,

herbata jagodowa

(1,3,7)

Arbuz

Kapuśniak zabielany z ziemniakami

 

(7,9)

Potrawka z indyka,ryż brązowy,marchewka mini,woda z cytryną i imbirem

(1,3,7)

Mix owoców,ciastko owsiane,kisiel

(1,3,7)

WTOREK

Pieczywo mieszane,masło, pasta jajeczna ze szczypiorkiem 

kakao

(1,7)

Jabłko

Brokułowa z natką pietruszki

(1,9)

Gołabki inaczej w sosie pomidorowym,ziemniaki,mizeria z ogórka zielonego,kompot jabłkowy

(1,3,7)

Budyń czekoladowy

z malinami

(7,8)

 

ŚRODA

Pieczywo mieszane,masło,sałata

szynka,ogórek zielony,rzodkiewka

herbata

z miodem i cytryną

(1,7)

Koktajl truskawkowo

-bananowy

(7)

 

Ryżowa z warzywami

z natką pietruszki

(1,9)

Kluski na parze z musem owocowym,woda z pomarańczą i imbirem

(1,3,7) 

Rogalik z masełkiem

herbata miętowa

(1,7)

CZWARTEK

Pieczywo mieszane,masło,twarożek ze szczypiorkiem,kawa zbożowa

(1,7)

Banan

Z soczewicy czerwonej z ziemniakami

(7,9,10)

Sznycel duszony w sosie,kasza jęczmienna,buraczki,kompot wiśniowy

(7)

Ciasto cytrynowe

kiwi

herbata rumiankowa

(7)

PIĄTEK

 

Bułka,masło,krem czekoladowy z awokado,mleko

(1,7)

Jabłko

Krupnik z natką pietruszki

(1,6,9)

Burgery rybne,ziemniaki,surówka z kiszonej kapusty,woda z cytryną i miętą

(3,7)

Koktajl owocowy

biszkopt

(1,3,7)

 

18.10.-22.10.2021

  I ŚNIADANIE II ŚNIADANIE OBIAD ZUPA OBIAD II DANIE PODWIECZOREK
PONIEDZIAŁEK

Pieczywo mieszane

masło,pasta rybna

ogórek kiszony,kawa zbożowa

(1,7)

Jabłko

Jarzynowa z ziemniakami i natką pietruszki

(9)

Placki ziemniaczane z filetem drobiowym,sos jogurtowo-ziołowy,kompot jabłkowy

(1,3,7,9)

Bułka z masłem

pomidorki koktajlowe

herbata rumiankowa

(1,7)

WTOREK

Pieczywo mieszane,masło, polędwica,papryka ogórek zielony,herbata z pigwy

(1,7)

Banan

Grochowa z ziemniakami

i majerankiem

(1,9,10)

Gulasz z kaszą jęczmienną,surówka z białej kapusty,woda z cytryną i imbirem

(1,7)

Mix owoców,chrupki kukurydziane,sok

ŚRODA

 

Chałka,masło,powidła śliwkowe,mleko

(1,7)

Gruszka

 

Barszcz czerwony zabielany 

z natką pietruszki

(7,9)

 

 

Risotto z duszonymi

warzywami i filetem z indyka,kompot śliwkowy

(1,7)

Ciasto drożdżowe

z kruszonką

(wypiek własny),sok

(1,3,7)

CZWARTEK

Pieczywo mieszane,masło,sałata,szynka

rzodkiewka,herbata z miodem i cytryną

(1,7)

Jogurt jagodowy

(7)

 

Rosół z makaronem i natką piertuszki

(1,3,9)

Skrzydełka drobiowe,ziemniaki,bukiet warzyw gotowanych,,woda z pomarańczą i imbirem

(1,3,7)

Surówka z marchewka z jabłkiem

 

 

PIĄTEK

Pieczywo mieszane,masło,jajko na twardo,sałata,rzodkiewka

herbata wiśniowa

(1,3)

Jabłko

Krem z cukinii

z natką pietruszki

(1,9)

Ryba z pieca, ziemniaki,surówka z kiszonej kapusty,kompot z aronii

(1,3,7)

Zupa mleczna z płatkami

(7)

Jadłospis może ulec zmianie. 

W ciągu całego dnia dostępna jest woda do picia.

W ( ) - zamienniki dla dzieci z alergią    

Oznaczenia alergenów występujących w posiłkach:

1 - Zboża zawierające gluten;
2 - Skorupiaki i produkty pochodne;
3  - Jaja i produkty pochodne;
4 - Ryby i produkty pochodne;
5 - Orzeszki ziemne (arachidowe);
6 - Soja i produkty pochodne;
7 - Mleko i produkty pochodne;
8 – Orzechy;
9 - Seler i produkty pochodne;
10 - Gorczyca i produkty pochodne;
11 - Nasiona sezamu i produkty pochodne;
12 -  Dwutlenek siarki;
13 – Łubin;
14 - Mięczaki

Piramida zdrowego żywienia

piramida zdrowego żywienia